top of page
Projekt bez tytułu (3).png

Kolory

ZNACZENIE KWIATÓW

  • Instagram
  • Facebook

CZERWONY

Najbardziej oczywiste znaczenie mają czerwone róże, są symbolem miłości, namiętności, ale także piękna i życia. Najczęściej obdarowuje się nimi osoby, które kochamy lub którym chcemy wyznać miłość, to klasyczny i dobry wybór na walentynki lub rocznicę.

BIAŁY

Bukiety z białych kwiatów najczęściej używane we florystyce ślubnej oznaczają czystość, niewinność i wierność. Wręczamy je, gdy chcemy wyrazić szacunek.

ŻÓŁTY

Żółte kwiaty mają dużo znaczeń tych pozytywnych, jak i negatywnych, głównie jednak kolor ten jest symbolem przyjaźni, szczęścia i radości. Żółty oznacza również zazdrość o  obdarowywaną osobę. Żółtymi kwiatami warto obdarowywać za zdanie np.:  jakiegoś egzaminu lub sukcesu w pracy. 

RÓŻOWY

Róż to piękny i bardzo uroczy kolor, kwiaty w tym kolorze oznaczają delikatność, romantyczność i młodość. Tym kolorem kwiatów można obdarować osoby, które wzbudzają w nas podziw. Idealnie spiszą się również jako prezent dla członków naszej rodziny.

POMARAŃCZOWY

Pomarańczowe kwiaty są symbolem radości, zabawy i humoru. Oznaczają również naszą chęć wejścia i zaciekawienia się jakąś relacją.  Warto dawać je w okresie jesiennym, dobrze spiszą się jako prezent dla gospodarzy jakiegoś spotkania towarzyskiego.

FIOLETOWY

Fioletowy, jak i żółty ma kilka znaczeń, kiedyś uznawany był za kolor smutku i żałoby, przez co używany jest we florystyce żałobnej. Natomiast teraz kojarzy się z elegancją, kreatywnością i wyjątkowością. Bukiet fioletowych kwiatów warto podarować osobie, która jest dla nas wyjątkowa.

NIEBIESKI

Niebieskie kwiaty są symbolem spokoju i wierności. Warto wybrać, je, gdy chcemy wyrazić nasze zaufanie lub przywiązanie. Świetnie spiszą się, jako prezent dla smutnej, lub zestresowanej osoby.

bottom of page